Windows Blur Effects Gnome Shell Extension - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Apply to Overview
fr: Appliquer à la Vue d'ensemble (le fond d'écran)

en: Do not blur last active window on each screen
fr: Ne pas appliquer à la dernière fenêtre active de chaque espace de travail

en: Desaturate
fr: Désaturation

en: Brightness and Contrast
fr: Luminosité et Contraste

en: Blur
fr: Flou
