gnome-shell-extension-sensors 1.3 - en to nb-NO translation catalogue (20 entries)

note: Add average and maximum entries
en: Average
nb-NO: Gjennomsnitt

en: Maximum
nb-NO: Maksimum

en: Error
nb-NO: Feil

en: Please run sensors-detect as root.
nb-NO: Vennligst kjør sensor deteksjon som root.

en: Please install lm_sensors.
nb-NO: Vennligst installer lm_sensors.

en: If this doesn't help, click here to report with your sensors output!
nb-NO: Hvis dette ikke hjelper, klikk her for å rapportere med sensorenes utskrift!

en: Sensors Settings
nb-NO: Sensorinstillinger

en: Poll sensors every (in seconds)
nb-NO: Avlesningsfrekvens (i sekunder)

en: Temperature unit
nb-NO: Måleenhet

en: Centigrade
nb-NO: Grad Celsius

en: Display temperature unit
nb-NO: Vis måleenhet

en: Show temperature unit in panel and menu.
nb-NO: Vis temperatur enhet i panelet og menyen.

en: Display decimal value
nb-NO: Vis desimalverdi

en: Show one digit after decimal.
nb-NO: Vis et siffer etter desimal.

en: Display drive temperature
nb-NO: Vis disk temperatur

en: Display fan speed
nb-NO: Vis viftehastighet

en: Display power supply voltage
nb-NO: Vis forsyningsspenning

en: Sensor in panel
nb-NO: Valgt sensor i panel

en: Display sensor label
nb-NO: Vis sensortekst

en: Drive %s
nb-NO: Hardisk %s
