gnome-shell-extension-sensors 1.3 - en to es translation catalogue (19 entries)

note: Add average and maximum entries
en: Average
es: Promedio

en: Maximum
es: Máximo

en: Please run sensors-detect as root.
es: Por favor ejecute sensors-detect como root.

en: Please install lm_sensors.
es: Por favor instale lm-sensors.

en: If this doesn't help, click here to report with your sensors output!
es: Si esto no ayuda, haz clic aquí para reportar un error con salida del sensor.

en: Sensors Settings
es: Ajustes del sensor

en: Poll sensors every (in seconds)
es: Sondear los sensores cada (en segundos)

en: Temperature unit
es: Unidad de temperatura

en: Centigrade
es: Centígrados

en: Display temperature unit
es: Mostrar unidad de temperatura

en: Show temperature unit in panel and menu.
es: Mostrar unidad de temperatura en panel y menú

en: Display decimal value
es: Mostrar el valor decimal

en: Show one digit after decimal.
es: Mostrar un dígito después del decimal

en: Display drive temperature
es: Mostrar la temperatura de disco duro

en: Display fan speed
es: Mostrar velocidad del ventilador

en: Display power supply voltage
es: Mostrar voltaje de la fuente de poder

en: Sensor in panel
es: Sensor en panel

en: Display sensor label
es: Mostrar etiquetas del sensores

en: Drive %s
es: Disco %s
