gnome-shell-extension-radio 1.6 - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Show title notifications
pt: Mostrar notificações de título

en: Enable Play/Stop Media Keys
pt: Ative os botões iniciar / parar o multimedia

en: List of Channels
pt: Lista dos Canais

en: Manage your radio stations
pt: Gerir as suas estações de rádio

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Delete
pt: Suprimir

en: Edit
pt: Modificar

en: Play
pt: Tocar

en: Channel Name
pt: Nome do Canal

en: Stream Address
pt: Endereço de fluxo

en: Charset (optional)
pt: Charset (facultativo)

en: Add
pt: Adicionar

en: Browse
pt: Folhear

en: Search
pt: Buscar

en: No radio station found!
pt: Nenhuma estação de rádio encontrada

en: Server returned status code
pt: O servidor retornou o código de status

en: Search input was empty!
pt: A entrada de pesquisa estava vazia!
