gnome-shell-extension-radio 1.6 - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Show title notifications
fr: Afficher les notifications du titre à l'écoute

en: Enable Play/Stop Media Keys
fr: Activer les touches démarrer/arrêter le multimedia

en: List of Channels
fr: Liste des Canaux

en: Manage your radio stations
fr: Gérer vos stations de radio

en: Cancel
fr: Annuler

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Play
fr: Lecture

en: Channel Name
fr: Nom du Canal

en: Stream Address
fr: Adresse du flux

en: Charset (optional)
fr: Jeu de caractères (facultatif)

en: Add
fr: Ajouter

en: Browse
fr: Parcourir

en: Search
fr: Rechercher

en: No radio station found!
fr: Aucune station de radio trouvée

en: Server returned status code
fr: Le serveur a renvoyé le code d'état

en: Search input was empty!
fr: Le texte saisi était vide !
