Backslide - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Up Next
fr: Image suivante

en: hours
fr: heures

en: Delay (%d %s)
fr: Délai (%d %s)

en: Move selected Wallpapers up in the list.
fr: Mettre l'image plus haut dans la liste.

en: Move selected Wallpapers down in the list.
fr: Mettre l'image plus bas dans la liste.

en: Add new Wallpapers
fr: Ajouter de nouvelles images

en: Select the new wallpapers.
fr: Choisir les nouvelles images.

en: Remove selected Wallpapers
fr: Enlever les images sélectionnées

en: The following images where invalid (not found or not image-types) and have been removed:
fr: Les images suivantes étaient invalides (non trouvées ou ce ne sont pas des images). Elles ont été enlevées.

en: Manage Wallpapers
fr: Gérer les images
