axeMenu 0.8.2 - en to tr_TR translation catalogue (63 entries)

en: Applications
tr_TR: Uygulamalar

en: Favorites
tr_TR: Begenilenler

en: All applications
tr_TR: Bütün uygulamalar

en: Type to search...
tr_TR: Aramak için yazın...

en: Menu
tr_TR: Menü

en: Places
tr_TR: Yerler

en: System
tr_TR: Sistem

en: Power Off
tr_TR: Kapat

en: Logout
tr_TR: Çıkış

en: Restart Shell
tr_TR: Shell'i Yeniden Başlat

en: Computer
tr_TR: Bilgisayar

en: Network
tr_TR: Ağ

en: Search
tr_TR: Ara

en: Bookmarks
tr_TR: Yer İmleri

en: Home Folder
tr_TR: Başlangıç

en: Desktop
tr_TR: Masaüstü

en: AxeMenu settings
tr_TR: AxeMenü Ayarları

en: Start with favorites
tr_TR: Beğenilenler ile başla

en: Display Activites button
tr_TR: Etkinlikler düğmesini göster

en: Display Places section
tr_TR: Yerler bölümünü göster

en: Display Bookmarks section
tr_TR: Yer İmleri bölümünü göster

en: Display System section
tr_TR: Sistem bölümünü göster

en: Display Shutdown section
tr_TR: Kapatma bölümünü göster

en: Favorites has label
tr_TR: Beğenilenlere etiket ekle

en: Favorites columns count
tr_TR: Beğenilenler sütun sayısı

en: Favorites icons size (px)
tr_TR: Beğenilenler simge boyutu (piksel)

en: Max bookmarks count (zero for show all)
tr_TR: En fazla yer imi sayısı (hepsini göstermek için sıfır)

en: Category icons size (px)
tr_TR: Kategori simge boyutu (piksel)

en: Left pane icons size (px)
tr_TR: Sol çerçeve simge boyutu (piksel)

en: Applications icons size (px)
tr_TR: Uygulamalar simge boyutu (piksel)

en: Main box width (px)
tr_TR: Ana kutu genişliği (piksel)

en: Left pane width (px)
tr_TR: Sol çerçeve genişliği (piksel)

en: Categories box width (px)
tr_TR: Kategoriler kutu genişliği (piksel)

en: System Applications (Left pane)
tr_TR: Sistem Uygulamaları (Sol çerçeve)

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Button label
tr_TR: Düğme etiketi

en: Activites button rightmost
tr_TR: Etkinlikler düğmesi en sağda

en: "Menu" button with icon
tr_TR: "Menu" simgeli düğme

en: Yes
tr_TR: Evet

en: No
tr_TR: Hayır

en: Remove "%s" from favorites?
tr_TR: "%s"'i beğenilenlerden kaldırmak istiyor musunuz ?

en: Add "%s" to favorites?
tr_TR: "%s"'i beğenilenlere eklemek istiyor musunuz ?

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: Main
tr_TR: Ana

en: Left pane
tr_TR: Sol çerçeve

en: Right pane
tr_TR: Sağ çerçeve

en: About
tr_TR: Hakkında

en: Icon name
tr_TR: Simge adı

en: Additionally
tr_TR: Daha fazla

en: Width of search entry (px)
tr_TR: Arama girdisinin genişliği (piksel)

en: Display Search button
tr_TR: Arama düğmesini göster

en: Recent documents
tr_TR: En son açılan belgeler

en: Fixed height of menu
tr_TR: Menünün sabit yüksekliği

en: AxeMenu in Hot corner
tr_TR: AxeMenu Hot cornerda

en: Select Category by click
tr_TR: Kategoriyi tıklayarak seç

en: Display bottom pane
tr_TR: Alt çerçeveyi göster

en: Categories box has scroll
tr_TR: Kategori kutusu kaydırılabilir

en: Display Left pane
tr_TR: Sol çerçeveyi göster

en: Search tool
tr_TR: Arama aracı

en: Reset to default
tr_TR: Varsayılana dön

en: Reset
tr_TR: Başa dön

en: Main icons size (px)
tr_TR: Ana simgeler boyutu (piksel)
