axeMenu 0.8.2 - en to pl_PL translation catalogue (62 entries)

en: Applications
pl_PL: Programy

en: Favorites
pl_PL: Ulubione

en: All applications
pl_PL: Wszystkie programy

en: Type to search...
pl_PL: Szukaj...

en: Places
pl_PL: Miejsca

en: Power Off
pl_PL: Zakończ

en: Logout
pl_PL: Wyloguj

en: Restart Shell
pl_PL: Zresetuj powłokę

en: Computer
pl_PL: Komputer

en: Network
pl_PL: Sieć

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: Bookmarks
pl_PL: Zakładki

en: Home Folder
pl_PL: Katalog domowy

en: Desktop
pl_PL: Pulpit

en: AxeMenu settings
pl_PL: Ustawienia AxeMenu

en: Start with favorites
pl_PL: Pokaż pierw ulubione

en: Display Activites button
pl_PL: Wyświetl przycisk Aktywności

en: Display Places section
pl_PL: Wyświetl sekcję Miejsca

en: Display Bookmarks section
pl_PL: Wyświetl sekcję Zakładki

en: Display System section
pl_PL: Wyświetl sekcję System

en: Display Shutdown section
pl_PL: Wyświetl sekcję Zakończenia

en: Favorites has label
pl_PL: Ulubione mają etykiety

en: Favorites columns count
pl_PL: Liczba kolumn ulubionych

en: Favorites icons size (px)
pl_PL: Wielkość ikon ulubionych (px)

en: Max bookmarks count (zero for show all)
pl_PL: Maksymalna liczba zakładek (zero aby pokazać wszystkie)

en: Category icons size (px)
pl_PL: Wielkość ikon kategorii (px)

en: Left pane icons size (px)
pl_PL: Wielkość ikon w lewym panelu (px)

en: Applications icons size (px)
pl_PL: Wielkość ikon programów (px)

en: Main menu width (px)
pl_PL: Szerokość głównego menu (px)

en: Left pane width (px)
pl_PL: Szerokość lewego panelu (px)

en: Categories box width (px)
pl_PL: Szerokość pola kategorii (px)

en: System Applications (Left pane)
pl_PL: Programy systemowe (Lewy panel)

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Button label
pl_PL: Etykieta przycisku

en: Activites button rightmost
pl_PL: Przycisk Aktywności po prawej stronie

en: "Menu" button with icon
pl_PL: Przycisk "Menu" z ikoną

en: Yes
pl_PL: Tak

en: No
pl_PL: Nie

en: Remove "%s" from favorites?
pl_PL: Usunąć "%s" z ulubionych?

en: Add "%s" to favorites?
pl_PL: Dodać "%s" do ulubionych?

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Main
pl_PL: Główne

en: Left pane
pl_PL: Lewy panel

en: Right pane
pl_PL: Prawy panel

en: About
pl_PL: O rozszerzeniu

en: Hot corner
pl_PL: Aktywny róg

en: Icon name
pl_PL: Nazwa ikony

en: Additionally
pl_PL: Dodatkowe

en: Width of search entry (px)
pl_PL: Szerokość pola wyszukiwania (px)

en: Display Search button
pl_PL: Wyświetl przycisk Szukaj

en: Recent documents
pl_PL: Ostatnie dokumenty

en: Fixed height of menu
pl_PL: Stała wysokość menu

en: AxeMenu in Hot corner
pl_PL: AxeMenu w aktywnym rogu

en: Select Category by click
pl_PL: Wybierz kategorie przez kliknięcie

en: Display bottom pane
pl_PL: Wyświetl dolny panel

en: Categories box has scroll
pl_PL: Pole kategorii ma być przewijane

en: Display Left pane
pl_PL: Wyświetl lewy panel

en: Search tool
pl_PL: Narzędzie wyszukiwania

en: Reset to default
pl_PL: Przywróć domyślne

en: Reset
pl_PL: Zresetuj

en: Main icons size (px)
pl_PL: Wielkość głównych ikon (px)
