axeMenu 0.8.2 - en to he translation catalogue (64 entries)

en: Applications
he: אפליקציות

en: Favorites
he: מועדפים

en: All applications
he: כל האפליקציות

en: Type to search...
he: סוג לחיפוש...

en: Menu
he: תפריט

en: Places
he: מיקומים

en: System
he: מערכת

en: Power Off
he: כיבוי

en: Logout
he: יציאה

en: Restart Shell
he: איתחול Shell

en: Computer
he: מחשב

en: Network
he: רשת

en: Search
he: חיפוש

en: Bookmarks
he: סימניות

en: Home Folder
he: סיפרית הבית

en: Desktop
he: שולחן עבודה

en: AxeMenu settings
he: הגדרות AxeMenu

en: Start with favorites
he: הפעלה עם המועדפים

en: Display Activites button
he: הצגת כפתור Activities

en: Display Places section
he: הצגת מקטע המיקומים

en: Display Bookmarks section
he: הצגת מקטע הסימניות

en: Display System section
he: הצגת מקטע המערכת

en: Display Shutdown section
he: הצגת מקטע כיבוי

en: Favorites has label
he: מועדפים עם תווית

en: Favorites columns count
he: מספר טורים למועדפים

en: Favorites icons size (px)
he: גודל צלמית המועדפים (px)

en: Max bookmarks count (zero for show all)
he: מספר סימניות מקסימאלי (0 עבור הכל)

en: Category icons size (px)
he: גודל צלמיות קטגוריה (px)

en: Left pane icons size (px)
he: גודל צלמיות בחלון שמאל (px)

en: Applications icons size (px)
he: גודל צלמיות אפליקציות (px)

en: Main box width (px)
he: רוחב תיבה ראשית (px)

en: Left pane width (px)
he: רוחב חלונית שמאלית (px)

en: Categories box width (px)
he: רוחב תיבת קטיגוריות (px)

en: System Applications (Left pane)
he: אפליקציות מערכת (חלונית שמאל)

en: Save
he: שמירה

en: Cancel
he: ביטול

en: Button label
he: תווית כפתור

en: Activites button rightmost
he: כפתור Activities בצד הימני

en: "Menu" button with icon
he: כפתור "תפריט" עם צלמית

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Remove "%s" from favorites?
he: הסרת "%s" מהמועדפים?

en: Add "%s" to favorites?
he: הוספת "%s" למועדפים?

en: Apply
he: ביצוע

en: Main
he: ראשי

en: Left pane
he: חלונית שמאל

en: Right pane
he: חלונית ימין

en: About
he: אודות

en: Hot corner
he: פינה חמה

en: Icon name
he: שם צלמית

en: Additionally
he: תוספות

en: Width of search entry (px)
he: רוחב תיבת חיפוש (px)

en: Display Search button
he: הצגת כפתור חיפוש

en: Recent documents
he: מסמכים אחרונית

en: Fixed height of menu
he: גובה קבוע לתפריט

en: AxeMenu in Hot corner
he: AxeMenu בפינה החמה

en: Select Category by click
he: בחירת קטיגוריה ע"י לחיצה

en: Display bottom pane
he: הצגת חלונית תחתונה

en: Categories box has scroll
he: תיבת הקטיגוריות עם פס גלילה

en: Display Left pane
he: הצגת חלונית שמאלית

en: Search tool
he: כלי חיפוש

en: Reset to default
he: איפוס להגדרות ברירת המחדל

en: Reset
he: איפוס

en: Main icons size (px)
he: גודל צלמיות ראשיות (px)
