axeMenu 0.8.2 - en to fi translation catalogue (65 entries)

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Favorites
fi: Suosikit

en: All applications
fi: Kaikki sovellukset

en: Type to search...
fi: Kirjoita hakeaksesi…

en: Menu
fi: Valikko

en: Places
fi: Sijainnit

en: System
fi: Järjestelmä

en: Power Off
fi: Sammuta

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Restart Shell
fi: Käynnistä Shell uudelleen

en: Computer
fi: Tietokone

en: Network
fi: Verkko

en: Search
fi: Hae

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Home Folder
fi: Kotikansio

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: AxeMenu settings
fi: AxeMenun asetukset

en: Start with favorites
fi: Näytä oletuksena suosikit

en: Display Activites button
fi: Näytä Toiminnot-painike

en: Display Places section
fi: Näytä Sijainnit-osio

en: Display Bookmarks section
fi: Näytä Kirjanmerkit-osio

en: Display System section
fi: Näytä Järjestelmä-osio

en: Display Shutdown section
fi: Näytä Sammuta-osio

en: Favorites has label
fi: Suosikeilla on nimiöt

en: Favorites columns count
fi: Suosikkien sarakkeiden lukumäärä

en: Favorites icons size (px)
fi: Suosikkien kuvakkeiden koko (px)

en: Max bookmarks count (zero for show all)
fi: Kirjanmerkkejä enintään (nolla näyttää kaikki)

en: Category icons size (px)
fi: Luokkien kuvakkeiden koko (px)

en: Left pane icons size (px)
fi: Vasemman ruudun kuvakkeiden koko (px)

en: Applications icons size (px)
fi: Sovellusten kuvakkeiden koko (px)

en: Main box width (px)
fi: Päälaatikon leveys (px)

en: Left pane width (px)
fi: Vasemman ruudun leveys (px)

en: Categories box width (px)
fi: Luokkien laatikon leveys (px)

en: System Applications (Left pane)
fi: Järjestelmäsovellukset (vasen ruutu)

en: Save
fi: Tallenna

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Button label
fi: Painikkeen teksti

en: Activites button rightmost
fi: Toiminnot-painike oikeassa reunassa

en: "Menu" button with icon
fi: Kuvake Valikko-painikkeessa

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Remove "%s" from favorites?
fi: Poistetaanko ”%s” suosikeista?

en: Add "%s" to favorites?
fi: Lisätäänkö ”%s” suosikkeihin?

en: Apply
fi: Käytä

en: Main
fi: Yleiset

en: Left pane
fi: Vasen ruutu

en: Right pane
fi: Oikea ruutu

en: About
fi: Tietoja

en: Hot corner
fi: Kuuma nurkka

en: Icon name
fi: Kuvakkeen nimi

en: Additionally
fi: Lisäasetukset

en: Width of search entry (px)
fi: Hakupalkin leveys (px)

en: Display Search button
fi: Näytä Hae-painike

en: Recent documents
fi: Viimeisimmät asiakirjat

en: Fixed height of menu
fi: Valikon korkeus on kiinteä

en: AxeMenu in Hot corner
fi: AxeMenu kuumassa kulmassa

en: Select Category by click
fi: Valitse luokka napsauttamalla

en: Display bottom pane
fi: Näytä alaruutu

en: Categories box has scroll
fi: Luokkien laatikossa on vierityspalkki

en: Display Left pane
fi: Näytä vasen ruutu

en: Search tool
fi: Hakutyökalu

en: Reset to default
fi: Palauta oletukset

en: Reset
fi: Palauta

en: Main icons size (px)
fi: Pääkuvakkeiden koko (px)

en: Main menu width (px)
fi: Päävalikon leveys (px)
