arch-update - en to tr_TR translation catalogue (30 entries)

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Update now
tr_TR: Güncelle

en: Check now
tr_TR: Kontrol Et

en: Waiting first check
tr_TR: İlk kontrol bekleniyor

en: %d update pending | %d updates pending
tr_TR[0]: %d güncelleme bekliyor
tr_TR[1]: %d güncelleme bekliyor

en: New Arch Linux Update | New Arch Linux Updates
tr_TR[0]: Yeni Arch Linux Güncellemesi
tr_TR[1]: Yeni Arch Linux Güncellemesi

en: There is %d update pending | There are %d updates pending
tr_TR[0]: %d bekleyen güncelleme var
tr_TR[1]: %d bekleyen güncelleme var

en: Error
tr_TR: Hata

en: Checking
tr_TR: Kontrol ediliyor

en: Up to date :)
tr_TR: Güncel :)

en: Checking for updates
tr_TR: Güncelleme kontrolü

en: Time to wait before first check (seconds)
tr_TR: İlk kontrol öncesi beklenecek süre (saniye)

en: Interval between updates check (minutes)
tr_TR: Güncelleme kontrolleri arası bekleme süresi (dakika)

en: Strip out versions numbers
tr_TR: Sürüm numaralarını gösterme

en: Indicator
tr_TR: Gösterge

en: Always visible
tr_TR: Her zaman görünür

en: Show updates count on indicator
tr_TR: Güncelleme sayısını göstergede göster

en: Auto-expand updates list if updates count is less than this number (0 to disable)
tr_TR: Güncelleme sayısı bu sayıdan küçükse listeyi otomatik olarak genişlet (iptal etmek için 0)

en: Notification
tr_TR: Bildirim

en: Send a notification when new updates are available
tr_TR: Yeni güncelleme mevcut olduğunda bildirim gönder

en: Use transient notifications (auto dismiss)
tr_TR: Geçici bildirimler kullan (otomatik sonlanır)

en: How much information to show on notifications
tr_TR: Bildirimlerde gösterilecek bilgi miktarı

en: Count only
tr_TR: Sadece sayı

en: New updates names
tr_TR: Yeni güncellemelerin isimleri

en: All updates names
tr_TR: Tüm güncellemelerin isimleri

en: Basic settings
tr_TR: Basit Ayarlar

en: Command to check for package updates
tr_TR: Güncellemeleri kontrol etmek için kullanılacak komut

en: Command to update packages
tr_TR: Paketleri güncellemek için kullanılacak komut

en: Pacman local directory path - To detect when new packages are installed
tr_TR: Pacman yerel dizin yolu - Yeni paketlerin ne zaman yüklendiğini saptamak için

en: Advanced settings
tr_TR: Gelişmiş Ayarlar
