Arch-Update - en to fr_FR translation catalogue (29 entries)

en: Settings
fr_FR: Paramètres

en: Update now
fr_FR: Mettre à jour maintenant

en: Check now
fr_FR: Vérifier maintenant

en: Waiting first check
fr_FR: En attente du premier test

en: %d update pending | %d updates pending
fr_FR[0]: %d mise à jour en attente
fr_FR[1]: %d mises à jour en attente

en: New Arch Linux Update | New Arch Linux Updates
fr_FR[0]: Nouvelle mise à jour
fr_FR[1]: Nouvelles mises à jour

en: There is %d update pending | There are %d updates pending
fr_FR[0]: Il y a %d mise à jour en attente
fr_FR[1]: Il y a %d mises à jour en attente

en: Error
fr_FR: Erreur

en: Checking
fr_FR: Vérification en cours

en: Up to date :)
fr_FR: Tout est à jour :)

en: Checking for updates
fr_FR: Vérification des mises à jour

en: Time to wait before first check (seconds)
fr_FR: Temps d'attente avant le premier test (secondes)

en: Interval between updates check (minutes)
fr_FR: Intervalle entre les vérifications (minutes)

en: Strip out versions numbers
fr_FR: Retirer les numéros de version

en: Indicator
fr_FR: Indicateur

en: Always visible
fr_FR: Toujours visible

en: Show updates count on indicator
fr_FR: Afficher le nombre de mises à jour

en: Auto-expand updates list if updates count is less than this number (0 to disable)
fr_FR: Étendre automatiquement la liste des mises à jour s'il y en a moins que ce nombre (0 pour désactiver)

en: Send a notification when new updates are available
fr_FR: Afficher une notification quand de nouvelles mises à jour sont disponibles

en: Use transient notifications (auto dismiss)
fr_FR: Utiliser des notifications transitoires (s'auto-effacent)

en: How much information to show on notifications
fr_FR: Quantité d'information dans les notifications

en: Count only
fr_FR: Juste le nombre

en: New updates names
fr_FR: Noms des nouvelles mises à jour

en: All updates names
fr_FR: Noms de toutes les mises à jour

en: Basic settings
fr_FR: Paramètres simples

en: Command to check for package updates
fr_FR: Commande pour rechercher les mises à jour de paquets

en: Command to update packages
fr_FR: Commande pour mettre à jour les paquets

en: Pacman local directory path - To detect when new packages are installed
fr_FR: Dossier local de Pacman - Pour détecter quand des paquets sont installés

en: Advanced settings
fr_FR: Réglages avancés
